Mpira wa Miguu!!!  (Voetbal in het Shwahili)

……………………………………………………..Het voetballen gaat er in Tanzania iets anders aan toe dan in Nederland. Sommige teams spelen met een voetbal, maar de meeste spelen met een zelf gemaakt balletje van een prop plasticzakken en daaromheen touw of een netje om het bij elkaar te houden. Zo krijgt de bal toch een ronde vorm. In de praktijk gaan deze zelfgemaakte ballen véél langer mee dan de leren voetballen. Nadat ik met het opgehaalde sponsorgeld – van onder andere jullie – aan verschillende voetbalteams een leren bal had gegeven, was naar een week bijna alles al lek! Er zijn zoveel stenen en bosjes met scherpe stekels dat je een bal onmogelijk heel kunt houden. Ook de doelen zijn iets anders. Bij ‘Chumvi-Chumvi’ hadden ze hele mooie goals van pijpleidingen (zie boven), maar bij het team van mijn broertje hadden wij twee boomstammen met een touwtje ertussen wat prima kan!………………………………………………………….

Lees meer van dit schitterende (foto)verslag gemaakt door Karin Schwering in de volgende bijlage.

Klik op icoon voor volledig verslag in PDF formaat.