Vandaag op bezoek in Emmeloord. Aangekomen bij de plaatselijke SC, werd er al gelijk gemeld dat we op kunstgras zouden spelen. Daar zijn wij niet zo van. Voetballen hoort op een fijne grasmat, met af en toe eenpolletje. En wanneer je een sliding maakt, je sportbroek groen wordt van het gras en je niet de brandblaren op je dijbeen hebt staan van het kunstgras. Waar je weken last van hebt.Gras,dat moet je ruiken,dat geeft een impuls,zo van: ja, het is weer zaterdag, de mooiste dag van de week, we mogen weer…! Eigenlijk kunnen wij geen voordelen noemen van het voetballen op kunstgras. Nou ja, 1 dan, dat is dat je altijd kan spelen. Emmeloord heeft een jong team, met een goede achterhoede en vlugge voorhoedespeelsters. Dat was ons al bekent. De warming -up werd gedaan, bal even rond laten gaan om te wennen aan het kunstgras. Om half 3 werd er afgetrapt. We zetten zoveel mogelijk druk op de achterhoede om ze niet aan opbouwen te laten toekomen. Dit blijkt lastig. Emmeloord speelt slim,elke keer zijn ze ook net een stap sneller, de bal komt bij hun goed aan, ze combineren leuk. Na zo'n 10 minuten ligt de bal achter Leonie. Blokzijl speelt te gehaast, het lukt niet om de bal in de ploeg te houden. Wel speelt het spel zich veelal op de helft van Emmeloord af. Kansen worden niet echt gecre«rd. De afstandsschoten zijn een prooi voor de keepster van Emmeloord. Dan een uitbraak van Emmeloord, de bal komt tussen de verdediging en de keepster in, de speelster van Emmeloord is er eerder bij en schiet de 2-0 binnen.Nog voor rust wordt het zelfs 3-0 door onzekerheid van Leonie,die de bal niet goed weg werkt. De bal rolt over de achterlijn, maar er wordt doorgespeeld, zolang de scheidsrechter niet fluit gaat het spel door. En zo kon Emmeloord simpel 3-0 maken.Rust…..Het moest anders, iedereen wist wat er mis ging, we moeten met z'n allen de schouders eronder zetten en een stap harder lopen.De 2e helft schoof de as een plek op. 1 op 1, Janita op de spits van Emmeloord. Leonie stond de 2e helft als een soort van laatste vrouw/keeper. Dit was een risico, maar we moesten het proberen.Het leek te werken,ware het niet dat een counter van Emmeloord gelijk voor gevaar zorgde. Ze speelden dit eenvoudig uit en de 4-0 was een feit.De 2e helft hetzelfde beeld, Blokzijl op de helft van Emmeloord, maar het was elke keer n©t niet.. de irritaties begonnen wat op te spelen bij Blokzijl, oa door het kinderachtige gedrag vanuit de dug-out. Net even een balletje weg tikken op het moment dat je de bal wil pakken voor een toegekende vrije trap,is niet erg gepast als je bij de begeleiding hoort ©n nog eens met 4-0 voor staat. Tuurlijk moeten we daar om lachen en misschien verdiende hij wel een applaus, maar deze middag hadden we weinig te lachen…Was Blokzijl dan kansloos? Nee, dat ook weer niet, een vrije trap van Maggie spatte uiteen op de lat. Een schot van Willeke ging voorlangs. Yvette stond geïsoleerd tussen 2 verdedigers en schoot af en toe ook eens op doel,maar het zat er vandaag niet in. Emmeloord maakt de 5-0 ook nog.Het laatste woord is voor Maggie. Een mooie combinatie met Marjolein en Willeke werd tot doelpunt gepromoveerd door Maggie.Het zag er bij vlagen goed uit, maar de achterstand was te groot om uit deze wedstrijd 1 of 3 punten te pakken. Na afloop was iedereen wel van mening dat we eigenlijk terecht verloren hadden, maar de uitslag wat geflatteerd was. Thuis, na de winterstop, gaan we deze wedstrijd rechtzetten. Op gras, echt gras, want kunstgras, dat is niet echt ons ding….Aankomende zaterdag de bekerwedstrijd, thuis, tegen FC Meppel/Alcides VR1.