De derby Na een week rust, wat voor sommige speelsters geen overbodige luxe was, mochten we de wei weer in. We moeten het de rest van dit seizoen zonder Marleen doen, zij is namelijk in verwachting. Maar gelukkig komt ze ons vanaf de zijlijn aanmoedigen. Aangezien we al een niet al te brede selectie hadden, mocht Ronald iets bedenken voor deze zaterdag. Slapeloze nachten had hij gehad, maar zaterdag was hij er uit en had een opstelling bedacht. We keken er naar en dachten: waarom ook niet, het is het proberen waard. Toen we het veld betraden, wat echt wel op sommige plekken een weiland leek, (gras stond ons tot de enkels en over de hobbels nog maar te zwijgen) was onze tegenstander,de buren uit Klooster al druk bezig met hun warming up. Na een gezellige warming up van onze kant liep al gauw de scheidsrechter van vanmiddag het veld op. Er werden wat handjes geschud en VHK mocht aftrappen. Blokzijl zat er gelijk fel op en was steeds een stapje eerder. De eerste kans liet niet lang op zich wachten en in de 4e minuut lag de bal achter de keepster van VHK. Dit was wel een droomscenario en het gaf ons een extra stimulans om dit door te zetten. Veel druk naar voren, waar Yvette zich prima vermaakte. De keepster van VHK schoot de bal verkeerd uit, rechtstreeks bij Yvette in de voeten, ze bedacht zich niet en ramde de bal over de keepster heen in het doel. 2-0! VHK ging de opstelling aanpassen, er kwam iets meer druk op de achterhoede maar deze stonden goed te voetballen. De spits van VHK ontsnapte even aan de aandacht van Jannie (die overigens verder foutloos speelde en een altijd ware plaag is voor haar directe tegenstander), maar Leonie stond op de goede plek. Aan kansen voor Blokzijl geen gebrek, Yvette en Janine voelden elkaar prima aan combineerden er lustig op los. Nog voor de rust maakte Janine de 3-0. In de rust tevreden gezichten in onze kleedkamer. Wel waren we er van overtuigd dat weer nog niet waren, de 2e helft zou VHK wel anders gaan voetballen. Niets was minder waar… Het lag misschien ook wel in ons voordeel dat het op ons "gewone"veld was en niet op kunstgras, waar VHK altijd thuis op speelt. Er werd gebikkeld en gestreden voor elkaar, en er werd leuk overgetikt. De 4-0 liet een tijdje op zich wachten, maar dit was wel gelijk de mooiste van vanmiddag. Nadat er een overtreding op Yvette was begaan, zo'n 30 meter vanaf het doel, nam ze zelf plaats achter de bal. Ze krulde de bal over de muur in de kruising, onhoudbaar voor de keepster. Blokzijl kon achterover leunen en de wedstrijd uitspelen. VHK wist in de 80e minuut te scoren. Maar verder werd er niks meer weg gegeven. Na 90 minuten floot de goed leidende scheidsrechter af. Vooraf zouden we blij geweest zijn met 1 punt, maar na afloop was het dik verdiend dat we als winnaar van het veld stapten. Er is gevoetbald met beleving strijd en 200% inzet. Eline, nog bedankt voor het mee spelen, top gedaan! De middag werd nog mooier toen we hoorden dat kampioens kandidaat nummer 1, Desz had verloren in Ens met 5-2. Deze competitie kan nog alle kanten op. Volgende week gaan we op bezoek in Kampen, Go Ahaed is daar onze tegenstander.