Vandaag, zaterdag 10 mei,  hadden de meeste dames de wedstrijd van donderdag nog in de benen. Maar we gingen ons best doen om de 3 punten in Blokzijl te houden en natuurlijk voor het beloofde bier dat we van Desz zouden krijgen bij winst op Ens. Leonie was er vandaag weer bij, maar voor het geval dat het niet zou lukken was Herma van de Linde bereidt om in te vallen. Nog bedankt dat je op de bank plaats wilde nemen! Renah en Paula genoten van een weekendje weg,dus de opstelling moest ook worden aangepast. Maar hier had Ronald goed over nagedacht, Janine en Maggie moesten de voorhoede bereiken van Blokzijl. Het regende pijpenstelen toen Blokzijl mocht aftrappen, en vloog gelijk naar voren, zoveel mogelijk druk zetten op de achterhoede van Ens, en mocht Ens eruit komen, dan de aanval onderbreken op de middellijn. Ens combineerde er lustig op los en Blokzijl liep eigenlijk een beetje achter de feiten aan. Na een aantal kleine kansjes wist Ens te scoren na 30 min. Kop omhoog, doorgaan, zoveel minder waren we niet. In de 45e minuut een mooie corner van Maggie waar Yvette haar hoofd tegen aan zette. 1-1! We konden naar de kleedkamer, een beetje opdrogen en de tactiek werd besproken. Het moest ook anders, de voorhoede werd weinig bereikt en we waren vaak 3 stappen te laat… We startten de 2e helft een stuk feller, er werd gestreden en beter over gespeeld. Via een mooie aanval vanuit de achterhoede kwam de bal bij Renske, zij scoorde de 2-1. Ens leek gebroken, een paar minuten later wist Willeke de 3-1 te maken. Ze stond op de goede plek en kon de bal makkelijk binnen tikken. Het laatste kwartier ging op ons tandvlees, we roken het bier van Desz… In de 80e minuut maakte Ens 3-2. Het werd spannend! Ens volop in de aanval, Blokzijl vocht voor wat het waard was. Ballen werden zover mogelijk weg getrapt, ook over de zijlijn om maar tijd te winnen. De scheidsrechter, Ype, trok ook nog 3 minuten blessure tijd erbij. Dit leken er voor ons gevoel wel 10… Maar daar was dan eindelijk het laatste fluitsignaal, 3 punten, 3 kratjes bier. Blijde gezichten aan Blokzijlse kant dus. Hein, nogmaals bedankt voor het hanteren van de vlag. Je moet het er maar voor over hebben, in de regen de dames vlaggen. Volgende werk de derby tegen VHK, in Klooster…