Vandaag de thuiswedstrijd tegen EBC Dames 1. Vanuit het verleden weten we dat dit een leuk voetballende ploeg is met veel ervaring. We hebben het niet altijd gemakkelijk tegen hun gehad. Vorig jaar wonnen we de uitwedstrijd nipt met 3-4.
Ronald (die ook steeds meer ervaring als leider heeft, afgelopen week 50 geworden) had vandaag 14 speelsters tot zijn beschikking en begon met de volgende opstelling;


Doel : Herma


Verdediging : Marianne, Janita, Janine en Paula


Middenveld : Renske, Maggie en Willeke


Voorhoede : Marjolein, Yvette en Coringe


Wissels : Mariska, Annelies en Janina


Om 14.30 uur werd er afgetrapt op een aardig afgetrapt veld…  De heren van het 2e hadden voor ons een wedstrijd gespeeld, wat het veld niet echt ten goede was gekomen. Maar vooruit, ook EBC had hier last van, dus wat dat betreft stonden we quitte.
De wedstrijd begon wat rommelig en in het begin moesten we even zoeken. Willeke stond op papier als rechtshalf, maar in de praktijk stond ze meer mid-mid naast Maggie. Wat kleine kansjes volgden voor Blokzijl. Na zo’n kwartier spelen wist Marjolein de bevrijdende 1-0 op het (denkbeeldige) scorebord te zetten. De keepster van EBC schoot de bal slecht uit, bij Marjolein in de voeten. Die wist hier wel raad mee. En nu doordrukken…


Dit ging goed. Na een mooie opgezette aanval van achteruit, een één-tweetje met Yvette, wist Marjolein ook de 2-0 te scoren. Vlak hierna wist Yvette de 3-0 binnen te koppen na een goede voorzet van Marjolein. Onze voorhoede was op dreef, dit ging lekker zo. Vlak voor rust werd Coringe naar de kant gehaald, en nam Mariska haar plek in. EBC had een paar kleine kansjes, maar wisten deze niet te promoveren tot doelpunt.

 


De tweede helft eigenlijk hetzelfde spelbeeld. Blokzijl bepaalde het spel. Er werd goed druk gezet bij balverlies en daardoor kwamen we er soms gevaarlijk uit. Via wederom Marjolein en 2 maal Yvette wisten we de 6-0 op het scorebord te zetten. Paula en Maggie werden nog naar de kant gehaald om plaats te maken voor Annelies en Janina. Enigste smet op de wedstrijd was het late tegendoelpunt, jammer dat we de 0 niet hebben gehouden!


Maar al met al weer een goede wedstrijd op de mat neergelegd, waarbij we ons eigen spelletje konden spelen. A.s. zaterdag zijn we vrij… Op het moment dat ik dit schrijf, zijn we bezig om voor deze week (donderdag) een oefenwedstrijd tegen de Blesse te regelen, maar dit loopt nog…


Zaterdag 31 Oktober spelen we om 14.30 de uitwedstrijd tegen Ens Dames 1.