Blokzijl wint sinds 2003 thuis van Oudega

Zaterdag 11 September was de eerste thuiswedstrijd voor de mannen van Blokzijl 1. Wegens personele bezettingen waren er maar 12 man van de selectie. Het was maar goed dat het tweede thuis moest zo konden er twee op de bank plaatsnemen om het aantal van 14 rond te maken. Sv Blokzijl was het veld ingestuurd om de tegenstander van af het begin het lastig te maken, aan alle illusie werd al in de derde minuut een eind gemaakt. De rechtsachter van Blokzijl deed niet wat zijn opdracht was en Rinze de Groot van Oudega wist hier wel raad mee 0-1. Vanaf de aftrap van de openingstreffer gingen de neuzen van Blokzijl naar voren en vanuit de aftrap ging het richting het doel van Oudega, een overtreding van de gasten was de inleiding van de gelijkmaker. Sander Boxum nam in de 4de minuut de vrijtrap deze werd indraaiend genomen en voor het doel was het Pieter Galema die het meest alert was 1-1. de opening was zeer hectisch en Blokzijl bleef aandringen voor het doel van Oudega.Toch waren het de gasten die weer op voorsprong kwamen linksachter en laatste man van Blokzijl stonden op 1 hoogte en dit werd door een zeer Fraaie treffer van Timon van der Berg afgerond 1-2. Vanaf de 40ste minuut was het een richting verkeer naar het doel van Oudega 2 maal stuiten Boaz Mooiweer op de keeper van Oudega en een dot van een Kans via Stefan Zwanenburg belande in de handen van de keeper. Na de rust begonnen de eerste 15 minuten zeer tam van beiden zijde een goede aanval van Jan Peter Lok in de 50ste minuut werd helaas niet benut door Ron Grendelman. Het duurde tot de 65ste minuut na een goede pass op Boaz deze liep goed door en maakte uiteindelijk de verdiende gelijkmaker. Vanaf toen was het eenrichtings verkeer op het doel van Oudega en in de 70ste minuut was het via Sander 3-2. Vanaf de aftrap was de organisatie bij Oudega weg en was het gelijk weer Boaz die goed de bal onderschepte en Stefan Zwanenburg de bal op een presenteerblaadje gaf en deze drukte de 4-2 af. Daarna kwam Oudega iets meer maar kon geen vuist maken. Blokzijl bleef zelf ook aandringen en in de 85ste minuut kregen deze een vrijtrap op de rand 16 meter.
Gerard Knoppers nam deze en de bal was zo hard dat de keeper hem niet onder controle had. Carlo wist met dit buitenkansje wel raad en maakte de 5-2. In de 91ste minuut gag de scheidsrechter nog een penalty aan Oudega een ingeschoten bal die opstuiterde kwam tegen de arm van Jan Peter Lok. Geluk voor de mannen van Blokzijl bleef Dennis Heyman tot het eind scherp en deze stopte dan ook de aangeboden kans van de scheidsrechter.
Al met al was het een zeer terechte overwinning voor de mannen uit Blokzijl.